PLASTIC

Przedsiębiorca uzyskał subwencje finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0″ Polskiego Funduszu Rozwoju da Mikro. Małych i Średnich Firm” udzieloną przez PFR SA.

 

PLASTIC to formacja, która od lat konsekwentnie tworzy swój własny muzyczny przekaz.

Zespół tworzą:

Agnieszka Burcan – wokal, instrumenty klawiszowe, programowanie, producent muzyczny, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w sekcji kompozycji i aranżacji oraz wokalu Akademii Muzycznej w Katowicach, autor i kompozytor wszystkich utworów Plastic.

Paweł Radziszewski – gitara, bas, programowanie, realizator dźwięku, producent muzyczny. Na koncertach występują także w większym, kilkuosobowym składzie.

Grają z pozytywnym, energetycznym przesłaniem. Ich muzyka jest prawdziwie eklektyczną odmianą alternatywnego popu. Nazywani są też polskim prekursorem nowego nurtu muzyki elektronicznej. Styl Plastic to charakterystyczne połączenie elementów akustycznych i elektronicznych, współczesnych i retro. Prezentują do tego spójny z muzyką wizerunek sceniczny, a w tekstach nie bawią się w banalne spostrzeżenia.

 

Zespół powstał w 2003 roku. Do tej pory ukazały się ich 3 albumy i 2 EPki:

“Plastic” 2006 – nominowana do Fryderyków w 2 kategoriach: Album Roku – Muzyka Klubowa i Nowa

Twarz Fonografii. Do utworu „Superstar” za sprawą Kobasa Laksy powstał teledysk nagrodzony na Yach Film Festiwal nagrodą specjalną – Drewnianym Yachem.

„P.O.P” 2009 – zupełna zmiana brzmienia, stylistyki i wizerunku zespołu. Na płycie gościnnie wystąpił ekscentryczny klawiszowiec Eddie Stevens (Moloko, Rosin Murphy, Zero 7, Freak Power, Sia), a także kwartet smyczkowy, sekcja dęta i wielu innych gości. Bonusem do płyty był cover wielkiego przeboju Dire Straits “Money For Nothing”.

“Living In The iWorld” 2013 – manifest uzależnionych od bytu „zawsze online”. To album różnorodny z dużym rozmachem stylistycznym. Od tanecznych, elektronicznych, klubowych korzeni przez inspiracje muzyką filmową po rockabilly i właśnie odkryte przez Plastic electrocountry. Na tym albumie znalazły się single: „Long Way Home”, „I Want U” i „Tak Cię Kocham” (do którego za sprawą Kissinger Twins powstał klip utrzymany w nurcie found footage).

„I Want U” EP 2014 – wydany w formie EPki singiel z zestawem 9 elektryzujących remiksów zespołów i

DJ’ów tworzących nową jakość niezależnej sceny polskiej i zagranicznej: Xxanaxx, Rubber Dots, The Dumplings,

The And, Mathplanete, No Drama, Bee Hunter, oraz 2 szwedzkich artystów: Moist i PaleSkinnySwede.

Do “I Want U” powstał animowany teledysk, którego autorem jest Dawid Krępski – jeden z ciekawszych twórców video młodego pokolenia.

Singiel „U Gonna Love It” 2019zapowiada ich czwarty album. Utwór jest połączeniem tanecznej muzyki elektronicznej z akustycznym wstępem inspirowanym muzyką klasyczną epoki baroku. Teledysk stworzony przez Dawida Krępskiego, inspirowany antyestetyką nurtu Vaporware, znalazł się na 15 miejscu w zestawieniu The Best Music Videos 2019 amerykańskiego portalu rozrywkowego Thrillist.

Singiel ”Out Of Control” od pierwszych taktów określa charakterystyczne niegrzeczne brzmienie basu (oldschoolowy Rickenbacker) i saksofonu barytonowego. Słychać tu brzmieniowe inspiracje podróżami za ocean. Inspirowany nocnym spacerami po metropoliach ze słuchawkami w uszach teledysk do ”Out Of Control” stworzył także Dawid Krępski. Plastic z Dawidem od lat tworzą udaną kooperację. Światła, neony, odbicia stają się wizualną reprezentacją muzyki.

Singlowi towarzyszyła trasa koncertowa pod tym samym tytułem.

W 2020 ukazały się kolejne single również z klipami Dawida Krępskiego:

„Waiting For A Plane” ze specjalnymi gośćmi Randym Breckerem, Włodkiem Pawlikiem i Krzysztofem Antkowiakiem

i „Gonna Get U” EP z towarzyszeniem 6 tanecznych remiksów.

Dream Dancing (I Hear The Music) Tworząc dźwiękowy dystans do szarej pandemicznej rzeczywistości zaprasza do chwilowego zapomnienia w tańcu. Taneczny singiel kinomanii mogli usłyszeć w filmie Jana Komasy – „Sala samobójców. Hejter”.

 

Na czwartym autorskim albumie „SPACE” 2021 – Plastic powraca do swoich korzeni – muzyki która podbijała klubowe parkiety.

 

Utwory Plastic znajdują się na kultowych składankach a zespół wystąpił na wielu prestiżowych

festiwalach: Open’er Festival, Coke Live Music Festival, Nokia Trends Lab, Free Form Festival, finał

Keep The Moment, Pepsi Vena Music Festival, Orange Warsaw Festival, Levi’s Music Tour.

Grali przed Roisin Murphy, MGMT, Calvinem Harrisem i Sofi Tukker. W 2008 roku w polskich preselekcjach konkursu Eurowizji Plastic zajął trzecie miejsce i zdobył nowe, szersze grono fanów.

Za piosenkę “Lazy Day” Plastic otrzymał Grand Prix na międzynarodowym Pepsi Vena Music Festival 2008.

 

Plastic remiksuje także utwory innych artystów. Ich dzieła to m.in. oficjalne polskie remiksy hitów „Pumped Up Kicks” amerykańskiej grupy Foster the People i “Miracle”brytyjskiego duetu Hurts i remiks „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” zespołu Hey. W przerwach w pracy nad kolejnymi albumami są też twórcami piosenek i producentami muzycznymi płyt innych artystów, a także komponują muzykę do filmów.