PLASTIC

PLASTIC to formacja, która od lat konsekwentnie tworzy swój własny muzyczny przekaz.
To zespół i duet producencki. Występują live w kilkuosobowym składzie. Grają z pozytywnym, energetycznym przesłaniem.

Plastic tworzą: Agnieszka Burcan – wokal, instrumenty klawiszowe, programowanie, producent muzyczny  – Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w sekcji kompozycji i aranżacji oraz wokalu Akademii Muzycznej w Katowicach, jest autorem i kompozytorem wszystkich utworów Plastic.

Paweł Radziszewski – gitara, bas, programowanie, realizator dźwięku, producent muzyczny.

Ich muzyka jest prawdziwie eklektyczną odmianą alternatywnego popu. Styl Plastic to charakterystyczne połączenie elementów akustycznych i elektronicznych, współczesnych i retro.

Zespół powstał w 2003 roku. Do tej pory ukazały się ich 3 albumy:

Plastic 2006 – nominowana do Fryderyków w 2 kategoriach: Album Roku – Muzyka Klubowa i Nowa Twarz Fonografii. Do utworu Superstar nakręcono teledysk nagrodzony na Yach Film Festiwal nagrodą specjalną – Drewnianym Yachem.

P.O.P.” 2009 – To zupełna zmiana brzmienia, stylistyki I wizerunku zespołu.

Na płycie gościnnie wystąpił ekscentryczny klawiszowiec Eddie Stevens (Moloko,

Rosin Murphy,  Zero 7, Freak Power, Sia), a także kwartet smyczkowy, sekcja dęta i wielu innych gości. Bonusem do płyty był cover wielkiego przeboju Dire Straits „Money For Nothing”.

Living In The iWorld 2013- to album różnorodny z dużym rozmachem stylistycznym. Od tanecznych, elektronicznych, klubowych korzeni przez inspiracje muzyką filmową po rockabilly i właśnie odkryte przez Plastic electrocountry. Na tym albumie znalazły się single: „Long Way Home- do utworu powstał zaskakujący i tajemniczy klip w reżyserii Romana Przylipiaka. (singiel był tez m.in. tłem muzycznym do zapowiedzi pierwszej części Sagi Zmierzch w Superkinie w TVN),  Tak Cię Kocham” (do którego za sprawą multimedialnego duetu Kissinger Twins do utworu powstał klip utrzymany w coraz bardziej popularnym i ważnym nurcie sztuki współczesnej – found footage),  

Singiel „I Want U” 2014 wydany w formie EPki z zestawem elektryzujących remixów dziewięciu młodych zespołów i DJ’ów tworzących nową jakość niezależnej sceny polskiej i zagranicznej: Xxanaxx, Rubber Dots, The Dumplings, The And,  Mathplanete, No Drama, Bee Hunter, oraz 2 szwedzkich artystów: Moist i PaleSkinnySwede.

Oraz singiel zapowiadajacy czwarty album Plastic „U Gonna Love It” 2019

“Living In The iWorld “ istnieje nie tylko w plastikowym pudełku płyty, ale również otwiera się i żyje w świecie „i”  – zapraszamy www.plasticspace.com/galeria na wernisaż wystawy w której zespół stał się tworzywem instalacji artystki Agaty Kus.

Utwory Plastic znajdują się na kultowych składankach a zespół wystąpił na wielu prestiżowych festiwalach: Coke Live Music Festiwal, Nokia Trends Lab, Free Form Festival, finał Keep The Moment, Orange Warsaw Festival, Levi’s Music Tour. Grali przed Roisin Murphy, MGMT i Calvinem Harrisem. W 2008 roku w polskich preselekcjach konkursu Eurowizji Plastic zajął trzecie miejsce i zdobył nowe, szersze grono fanów.

Za piosenkę Lazy DayPlastic otrzymał Grand Prix na międzynarodowym Pepsi Vena Music Festival 2008.

Plastic nie zapominając o swoich klubowych korzeniach w wolnych chwilach remiksuje utwory innych artystów.

Ostanie ich dzieła to: oficjalne polskie remiksy hitów Pumped Up Kicks” amerykańskiej grupy Foster the People i Miracle brytyjskiego duetu Hurts i remix Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” zespołu Hey.

W przerwach w pracy nad kolejnymi albumami są też twórcami piosenek i producentami muzycznymi płyt innych artystów, a także komponują muzykę do filmów.